Fundusze Europejskie

Wznowienie działalności Klubu Senior+ w trybie stacjonarnym

Klub Senior + w Kobiórze wznowił działalność w trybie stacjonarnym

Po kilkumiesięcznej przerwie Klub „Senior+” w Kobiórze wznowił swoją
działalność. Seniorzy naszej gminy z wielką radością  przyjęli wiadomość, że mogą ponownie uczestniczyć w spotkaniach oraz zajęciach w trybie stacjonarnym.

Mimo ograniczeń, polegających na częstym zawieszaniu działalności klubu, w związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju oraz związanymi z tym obostrzeniami, koniecznością wprowadzania zmian w postaci zajęć alternatywnych w tym zajęć z wykorzystaniem technik porozumiewania się na odległość, udało się ponownie rozpocząć zajęcia w trybie stacjonarnym od miesiąca czerwca 2021r., przy bezwzględnym zachowaniu obowiązujących procedur sanitarnych.   

 Korzystając ze współpracy z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Kobimed” w Kobiórze, polegającej na wynajmie sali do ćwiczeń wyposażonej m.in. w ugul, rotory kończyn górnych i dolnych, drabinki, materace, rowerki stacjonarne, stół do ćwiczeń manualnych.Klubowicze mają możliwość uczestnictwa w zajęciach ogólnorozwojowych w zakresie rehabilitacji ruchowej pod opieką rehabilitanta . Stwarza to nowe możliwości oraz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klubowiczów.

Pierwsze zajęcia miały charakter organizacyjny, odbyły się w dniu 17.06.2021r, seniorzy mieli możliwość zapoznania się z ofertą ćwiczeń, sprzętem a także możliwość przeprowadzenia rozmów z rehabilitantem.

Spotkania  będą się powtarzać cyklicznie w każdy czwartek miesiąca w godzinach od 10.00 do 11.00. W związku z tym, że maksymalna liczba uczestników jednocześnie korzystających z w/w sali nie może przekroczyć 10 osób, rozważana jest opcja podziału klubowiczów na dwie grupy (w przypadku gdyby wszyscy byli zainteresowani udziałem w tego typu zajęciach).

W miesiącu lipcu planowane są m.in. następujące zajęcia tj.,:
- warsztaty malarskie – malarstwo sztalugowe,
- spotkanie z historią sztuki,
- zajęcia ogólnorozwojowe w zakresie rehabilitacji ruchowej, (każdy czwartek),
- wycieczka autokarem do Chaty chlebowej w Górkach Małych.

Klub „Senior plus” w Kobiórze zapewnia swoim klubowiczom miejsce spotkań, daje możliwość twórczego i efektywnego spędzania wolnego czasu, korzystania z oferty prozdrowotnej, obejmującej także usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej. Miejsce to stwarza możliwość nieustannego rozwijania własnych pasji, zainteresowań oraz umiejętności.

 

Zgłoszenia osób chętnych na wycieczkę do Chaty Chlebowej przyjmowane są do 16.07.2021 do godziny 13:00 u opiekuna grupy

pani Magdaleny Magiera.

 

Serdecznie zapraszamy!

 


czytaj dalej...

Zmiana harmonogramu zajęć klubu Senior+

 

Informujemy,

że w związku z okresem urlopowo-wakacyjnym nastąpiła zmiana harmonogramu zajęć klubu Senior+ w Kobiórze.

W miesięcu lipcu spotkania Klubu odbywać się będą w każdy poniedziałek i czwartek.

Godziny funkcjonowania Klubu pozostają bez zmian.

 


czytaj dalej...

Narodowy Spis Powszechny - Porady dla Seniora

WAŻNE INFORMACJE

Narodowy Spis Powszechny Ludności oraz  Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich  mieszkańców Polski również seniorów.

Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą telefonu, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie: czyli „samospisu” internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w formie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem.

Osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy lub telefoniczne na infolinii spisowej, zostaną spisane przez rachmistrzów telefonicznie.

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, decyzją Generalnego Komisarza Spisowego rachmistrzowie nie będą realizować wywiadów bezpośrednich (tj., odwiedzać respondentów w domach) aż do odwołania.

Osoby, które pukają do drzwi i podają się za rachmistrzów są oszustami.

Prosimy zgłaszać takie przypadki na policję i upewnić się, że nasi bliscy seniorzy mają tego świadomość. 

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br.

i będą dzwonić z numeru:

22 828 88 88

lub

22 279 99 99.

 

Pamiętaj!

Jeśli seniora spisał współmieszkaniec lub senior spisał się sam (np. z czyjąś pomocą przez Internet albo poprzez infolinię spisową), zrealizował tym samym swój obowiązek udziału w spisie. Nikt nie ma prawa do niego zadzwonić w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.


Więcej informacji na stronach GUS:

 

https://spis.gov.pl/pomoz-seniorowi-spisac-sie-bezpiecznie/

https://spis.gov.pl/


czytaj dalej...

Wznowienie działalności Klubu Senior+

INFORMACJA ODNOŚNIE WZNOWIENIA DZIAŁALNOŚCI KLUBU SENIOR +

W KOBIÓRZE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobiórze informuje, że od dnia 18 stycznia 2021r., na podstawie Decyzji nr PSI.6334.9.2021 Wojewody Śląskiego z dnia 15.01.2021r. , przy zachowaniu rekomendacji GIS w sprawie COVID-19 oraz stosowaniu środków ochrony osobistej,wznawia działalność Klub Senior+ w Kobiórze.

Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik porozumiewania się na odległość oraz w formie alternatywnych sposobów realizacji zajęć, prowadzonych poza siedzibą ośrodka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Klubie Senior osoby nieaktywne zawodowo, które ukończyły 60 lat.

Spotkania Klubu odbywają się dwa razy w tygodniu:

we wtorki oraz czwartki w godzinach 08.00 - 12.00

Uczestnictwo w zajęciach Klubu jest dobrowolne i bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy!


czytaj dalej...

Śląskie. Pozytywna energia